Blog > Komentarze do wpisu
O szczęściu w podwójnym nieszczęściu

Dostałam dziś maila od Janki. Bardzo ciekawego i mimo wszystko optymistycznego. Mimo wszystko, bo to historia o kolejnym kocie, który przeżył swojego opiekuna.

Jedną z bohaterek tej opowieści jest Pani z Dużą Kraciastą Torbą, która przychodziła na nasze podwórko dokarmiać koty. Kiedyś pisałam o Niej na Kocim. Raz, dwa razy w tygodniu targała gary z ugotowanymi kurczakami z ryżem i wykładała je w „kocich” miejscach. To były czasy, kiedy my z Magdą jeszcze nie włączyłyśmy się do opieki nad podwórkowcami, kiedy nawet nie wiedziałyśmy, że jest ich prawie 20.

Pani z Kraciastą Torbą (niestety nie znam Jej imienia) krążyła tak po wielu okolicznych podwórkach. Z ulgą dowiedziała się od Janki, że na naszym zawsze będzie mile widziana, ale nie musi już karmić kotów. Może je zwyczajnie tylko odwiedzać. Bo naprawdę ją lubiły, a zwłaszcza Zielonooka, która teraz mieszka z nami, bo tak zdecydowała.

Ta właśnie Pani mieszka w jednej z kamienic w pobliżu III LO w Łodzi. A w sąsiedniej kamienicy - dokładnie naprzeciwko ogólniaka - mieszkała na pierwszym piętrze ze swoim opiekunem pewna kotka.

Pewnie była szczęśliwa, ale niestety pan zmarł - napisała Janka. - Kotka około tygodnia przebywała ze zmarłym w domu. Kiedy do mieszkania weszli obcy ludzie (pogotowie, policja itp.) otworzyli okno. Kotka ze strachu przez nie wyskoczyła. Nie mogła się pozbierać i leżała na podwórku. Wtedy pewien młody człowiek, który dotąd zawsze przeganiał z podwórka karmicielki kotów, tym razem pobiegł po nie. Były to nasza znajoma (czyli Pani z Dużą Kraciastą Torbą) i jej sąsiadka. Zaniosły kotkę do lekarza. Okazało się, że tylko mocno się potłukła i ogólnie jest w niezłej kondycji. Musiała mieć dostęp do jedzenia i wody. Kotka ma pięć lat. Sąsiadka naszej znajomej zaadoptowała ją. A żeby było bardziej wzruszająco: młody człowiek, który nie lubi kotów, a tego uratował, jeszcze zwrócił paniom pieniądze za leczenie.”

Niezwykła historia, prawda?

A na Kocim... wszystko w porządku. Napiszę o tym później.

środa, 03 lipca 2013, joannagrabowska_net

Polecane wpisy

Komentarze
anka-wroclawianka
2013/07/03 19:18:30
Niezwykła i mimo wszystko optymistyczna.
-
jagus161
2013/07/03 21:10:18
Życie nigdy mnie przestanie mnie zaskakiwać. Młody człowiek z pewnością zasługuje na pochwałę.
-
2013/07/04 07:14:17
jak to nigdy nie wiadomo kiedy w ludziu odezwie się człowiek!:)
-
abigail090
2013/07/04 20:51:08
Bardzo wzruszające :)...